Az Orosz Természettudományi Akadémia az Alapokmánya alapján és az Orosz Államszövetség jogi keretein belül működik. Az Akadémia jogi személy és a megállapított eljárásrend szerint tudományos, gazdasági és külgazdasági tevékenységet folytat. Az Akadémia részlegekből, regionális és tematikus osztályokból, tudományos központokból, egyesületekből és kisebb intézetekből áll. Az Akadémiát 1995. január 17-én hitelesítették az Egyesült Nemzetek Szervezeténél. 2002 júliusában az OTTA megkapta a nem kormányzati szervezet besorolást az ENSZ-ben. A nem kormányzati szervezet az ENSZ Gazdasági és Társadalmi Tanácsánál különleges tanácsadói szerepkört jelent.
http://www.raen.info/academy/status/index.shtml
Az Akadémiának hármas küldetése van:
A Ciolkovszkij Űrhajózási Akadémia alapító közgyűlését 1991. március 28-án tartották a moszkvai Bolygóvizsgálóban. Ezt követően alakították ki tevékenységének fő irányait, a szerkezetét és kezdeti felállását: alosztályokat hoztak létre, amelyeket alelnökök által vezetett szakterületek fogtak össze. 1991 óta a Ciolkovszkij Űrhajózási Akadémia munkáját az elnök és az elnökség irányítja.
Az Akadémia 1999. június 16. óta az Oroszországi Ciolkovszkij Űrhajózási Akadémia nevet viseli.
http://www.ruac.ru
A Liga a lélekgondozás és a tanácsadás különböző iskoláiból és irányzataiból érkező szakemberek számára az együttműködés és az egymást kiegészítő fejlődés alkotó légkörét teremti meg. A Liga egyedülálló jelentőségű és társadalmi visszhangot kiváltó, tudományos-gyakorlati értekezleteket, valamint körzeti, szövetségi és földrészi szintű értekezleteket tart a szakemberek részére.
http://www.oppl.ru/o-nas/manifest.html
A Felsőfokú Tanúsító és Minősítő Bizottság, FTMB (Высший Аттестационно-Квалификационный Комитет, ВАКК) önálló, közhasznú szervezetet 1999-ben jegyeztettek be „Egyéb tudományos kutatás és fejlesztés a természet- és műszaki tudományok területén” fő tevékenységi körrel.
A Felsőfokú Akadémiaközi Tanúsító Bizottság, FATB (Высшая Межакадемическая Аттестационная Комиссия, ВМАК) jogi alapjairól V. P. Szeregina, a jogtudomány doktora, professzor, az Állami Duma elnökhelyettese titkárságának vezetője 2002-ben tett közzé elemzést. A FATB nemzetközi jogi háttere szerint 1983-ban Bangkokban elfogadták az Ázsiai és Csendes-óceáni felsőoktatásban a tanulmányok, diplomák és oklevelek elismeréséről szóló nemzetközi egyezményt az UNESCO alkotmányával összhangban. Ez volt az első nemzetközi egyezmény az UNESCO égisze alatt, amely az állami és nem állami tanúsító testületeket egyenértékűnek ismerte el, mint a nevükben kiállított diplomákat. Az egyezmény szerint „...a szerződő államok vállalják továbbá, hogy megtesznek minden szükséges intézkedést e nem állami nemzeti tanúsító szervek hatékony működésének felgyorsítása érdekében”. 1990-ben a Szovjetúnió is törvényerőre emelte az egyezményben foglaltakat. 1996-ban önálló, közhasznú szervezetként létrejött a Felsőfokú Szakértői Minősítő Bizottság, FSZMB (Высший Зкспертно - Квалификационный Комитет, ВЗКК), amelynek alapítói között számos állami szervezet, mint például az Uráli Állami Műszaki Egyetem is szerepelt.
Az FSZMB fő feladatai az alapszabálya szerint a következők:
A nem állami, FATB igazolás alapján kiállított oklevelek és bizonyítványok teljesen törvényesek, egyenértékűek az állami igazolással, és nem igényelnek külön elismerést.
https://center-bereg.ru/l3432.html
https://diplomgrabovoi.files.wordpress.com/2020/03/pismo-minyusta-po-voprosu-polnomochij-vmak.pdf
Az Orvosi Műszaki Tudományos Akadémia létrehozása nagyon hasznos az Orvosi Tudományos Akadémia és az Orosz Tudományos Akadémia számára az orvostechnikai eszközök és a különböző orvosi berendezések kutatása és fejlesztése terén.
http://www.amtnrf.ru/
A Tudományos és Üzleti Beilleszkedési Nemzetközi Akadémia fő célja, hogy támogassa az ígéretes tudományos és technológiai fejlesztéseket, teljes körű segítséget nyújtson az Akadémia tagjainak alkotómunkájában, és hidat építsen a tudományos eredmények és az üzleti élet között. A TÜBNA ingyenes tanácsadást és információs támogatást nyújt az ígéretes tudományos fejlesztések előmozdítása érdekében, többek között az üzleti irányítás, az oktatás, az orvostudomány, a táplálkozástudomány, a mérnöki tudományok, a testnevelés és a sport, az üzleti biztonság stb. fejlesztése terén. Az Akadémia tevékenységének néhány legfontosabb iránya jelenleg az emberséges (az egyetemes fejlődés törvényeinek megfelelő) egészségügyi rendszer és a „Uniolymp” bolygóméretű rendszere szervezeti-gazdasági modelljének kialakítása, valamint az űrbiztonság elméletének fejlesztése, a nanotechnológia, a húrtechnológiák, a lézertechnológiák fejlesztése és alkalmazása az endoszkópos sebészetben stb. az Információ, Közlés, Irányítás a technológiában, a természetben és a társadalomban Nemzetközi Akadémia irányításával.
Az Akadémia tagjai sorában számos világszintű, jól ismert tudós van a tudomány, a technológia, az oktatás, a közgazdaságtan, az orvostudomány különböző területeiről. Az Akadémia tagjai továbbá számos művelődési terület képviselői, államférfiak, ipari nagyvállatok vezetői, pénzügyi és egyéb szervezetek vezetői, akik nagy tapasztalattal rendelkeznek a gyakorlati munkában Oroszország világgazdasági rendszerbe való beillesztésének feltételei között.
1996-ban megalakult a Találmányi Akadémia, az Oroszország Igazságügyi Minisztériuma által bejegyzett körzeti polgári szervezet, amelynek erőteljes fejlődése jelentős feltalálókat és tudósokat vonzott számos oroszországi körzetből és külföldről. 1998-ban ennek alapjain létrejött a „A Tudományos Felfedezések és Találmányok Szerzőinek Nemzetközi Akadémiája” Polgári Egyesületeinek Nemzetközi Szövetsége (az Orosz Államszövetség Igazságügyi Minisztériuma által 1998. március 26-án kelt, a nyilvántartásba vételről szóló 3518 számú okirat). 2002-ben az orosz jogszabályok változásai miatt e szervezetet újra bejegyezték a „A Tudományos Felfedezések és Találmányok Szerzőinek Nemzetközi Akadémiája” Civil Egyesületeinek Nemzetközi Szövetségbe (az OF Igazságügyi Minisztérium által 2002. január 8-án kelt, a nyilvántartásba vételről szóló № 3518 számú okirat).
http://aeninform.org/spravka/mezhdunarodnaya-akademiya-avtorov-nauchnykh-otkrytii-i-izobretenii
„Moszkva város Önkormányzata Igazgatási főosztály főszakértője, a Különleges Programok Főigazgatóságának repülési programigazgatója, tartalékos ezredes; Biztonsági, Védelmi és Rendészeti Akadémia akadémikusa; 1946. március 16-án született Krasznozavodszkban (Moszkvai terület); a hadtudományok doktorjelöltje, az N.E. Zsukovszkij Repülőgépmérnöki Akadémia docense (1980); a World Information Distributed University (Всемирного информационно-распределенного университета) Ultrakönnyű Repülési Osztályának elnöke; PhD, a filozófia tudományok doktora, egyetemi tanár; több mint 10 évig vezette az N.E. Zsukovszkij Akadémia sárkányrepülő szakosztályát; az ultrakönnyű repülés nemzetközi ünnepségének győztese, az Oroszországi Ultrakönnyű Repülési Egyesített Szövetsége Módszertani Tanácsának tagja; egyik szervezője az első motoros ultrakönnyű repülőgépes sétarepülésnek az oroszországi Aranygyűrűn, több mint 100 tudományos közlemény, 3 tankönyv, oktatási segédlet szerzője; 11 kitüntetés birtokosa.
http://viperson.ru/people/grunkovskiy-anatoliy-ivanovich
A „Légi Utazók Társasága” kezelő szervének elnöke Alekszej Vlagyislavovics Galegov:
„Egyetemi tanár, az Orosz Művészeti és Zenei Előadóművészeti Akadémia tanszékvezetője; vezérezredes; 1949. július 21-én született Moszkvában; akadémikus, egyetemi tanár, a Biztonsági, Védelmi és Rendészeti Akadémia elnöke (2001); a Nemzetközi Informatizálási Akadémia akadémikusa, a Történettudományok Doktora, a Tudományos és Üzleti Beilleszkedési Nemzetközi Akadémia tagja, az Orosz Természettudományi Akadémia és több más akadémia tagja; a Nemzetközi Földtani Akadémia tanácsának elnöke; 1979-1980 – a Szovjetunió Tudományos Akadémiája Történeti Intézetének tudományos főmunkatársa; 1980-1982 – a Szovjetunió Tudományos Akadémiája Régészeti Intézetének tudományos főmunkatársa; 1983-1989 – a P.O. Szuhoj Ifjúsági Repüléstechnikai Központ kísérleti tervező irodájának igazgatója; 1989-1992 – az Ifjúsági Tudományos és Műszaki Alkotóművészeti Kísérleti Központ Tudományos-műszaki Tanácsának elnöke; 1992-2002 – ügyvezető igazgató, a Különleges Programok Főigazgatósága Repülőkomplexum expedíciójának vezetője; ötszörös kitüntetett, köztük a Vörös Zászló érdemrenddel, a Munka Vörös Zászlója érdemrenddel, a Vörös Csillag érdemrenddel; 14 kitüntetés, köztük az Orosz Állam fejlődéséhez és megerősítéséhez való kiemelkedő hozzájárulásért adományozott Nagy Péter (aranyéremmel járó) kitüntetés (2003).
http://viperson.ru/people/galegov-aleksey-vladislavovich
34. § (1) A mű részletét - az átvevő mű jellege és célja által indokolt terjedelemben és az eredetihez híven - a forrás, valamint az ott megjelölt szerző megnevezésével bárki idézheti.
1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról